© Villa Glass Studio - All Rights Reserved

Szklane ściany, szklane panele
i szklane blaty 

Szkło dekoracyjne i użytkowe jednocześnie

Przeszklenia:
szklane ściany i zabudowy

Szkło jest coraz częściej elementem aranżacji różnorodnych przestrzeni. Nie jest już tylko przyjemną dla oka ozdobą, lecz stanowi realną alternatywę dla wielu rozwiązań architektonicznych. Umożliwia zamknięcie przestrzeni nie ograniczając przy tym dostępu światła, co w wielu przypadkach jest kluczowym argumentem decydującym o wyborze. 
Takie ścianki mogą być pełne lub z drzwiami, a także składać się z jednego lub wielu elementów, szczególnie w przypadku dużych rozmiarów.

Szklane panele naścienne

Szklane panele ścienne są odporne na zachlapania, zabrudzenia, łatwo się czyszczą i dobrze znoszą różnice temperatur. Dodatkowo możemy dostosować je do dowolnej aranżacji wnętrza, łącząc funkcjonalność z nowoczesnym designem. Dzięki tym zaletom są dziś powszechnie montowane w kuchniach i łazienkach. 
Jednak wizualna atrakcyjność paneli wykonanych ze szkła fusingowego zachęca do ich stosowania również w innych pomieszczeniach, co pozwala uzyskać niebanalne efekty dekoracyjne, ożywiające każde wnętrze. 

Szklane blaty kuchenne, łazienkowe i blaty stołów

Szklane blaty, podobnie jak panele ścienne, są odporne na zachlapania, zabrudzenia i łatwo się czyszczą. Ponadto, swoim wyglądem i fakturą mogą imitować np. kamień lub drewno, dając poczucie stosowania tradycyjnych, sprawdzonych materiałów. 
Wielkość, kształt, faktura i kolorystyka dobierana na zamówienie pozwala uzupełnić wnętrze precyzyjnie dobranymi elementami, stanowiącymi jego wizualne uzupełnienie. 

Szklana alternatywa 

Szkło jest coraz częściej elementem aranżacji różnorodnych przestrzeni

Nie jest już tylko przyjemną dla oka ozdobą, lecz stanowi realną alternatywę dla poważnych rozwiązań architektonicznych w domach i nie tylko.

Między nami szkło
Każde pomieszczenie powinno mieć swój własny charakter i określone przeznaczenie. Dotyczy to zarówno przestrzeni domowych, jak i szeroko pojętych miejsc publicznych. Klarowny podział na pokoje jest przy tym oczywistym wyznacznikiem poszczególnych stref. Aby ten podział łączył w sobie funkcjonalność z estetyką można zastąpić zwykłą ścianę powierzchniami właśnie ze szkła. Przeszklenia w postaci tradycyjnych luksferów lub znacznie bardziej efektownych, jednolitych tafli znajdują doskonałe zastosowanie w miejscach, których nie chcemy izolować od siebie w sposób całkowity. Specyfika materiału sprawia przy tym, że wprowadzenie ściany ze szkła zamiast np. standardowej ścianki działowej, skutecznie rozjaśnia i powiększa wizualnie aranżowane wnętrze. Promienie światła odbijające się od takiej gładkiej powierzchni ożywiają dodatkowo pomieszczenie, nadając mu atrakcyjny i niepowtarzalny klimat.

Szklana jakość wnętrza
Decydując się na montaż ścianek ze szkła należy mieć przede wszystkim sprecyzowaną wizję ich funkcji. Osoby chcące zachować pewną intymność w oddzielanych od siebie przestrzeniach wybiorą więc odpowiednio przyciemniony materiał, który zachowując pożądane walory estetyczne, ograniczy jednocześnie możliwość widzenia tego, co dzieje się po drugiej stronie. Dodatkowym urozmaiceniem aranżowanego pokoju będzie wstawienie szklanych drzwi. Nie muszą się one już sprowadzać do mało eleganckiej szyby wkomponowanej w równie nieciekawą ramę. Popularnym dziś rozwiązaniem jest montowanie całych tafli, których wygląd pasuje do specyfiki i przeznaczenia danego pomieszczenia. Szklane instalacje mogą bowiem przybierać różnorodne formy i kształty, przyozdobione dodatkowo wielobarwnymi wzorami i obrazami. Niezależnie od uzyskanego w ten sposób efektu artystycznego niezwykle istotny jest fakt, że dowolnie zabarwione powierzchnie będą w każdym układzie przepuszczać pewną ilość światła, pozytywnie wpływając na wygląd pokoju. Stopień naświetlenia oraz jego rozproszenie zależy oczywiście od indywidualnie dobranych produktów. Nowoczesna technologia wytapiania i formowania szkła daje na szczęście bardzo dużą dowolność przy wyborze jego kształtu i koloru.

© Villa Glass Studio - All Rights Reserved