© Villa Glass Studio - All Rights Reserved

Szkło ozdobne

Szklane obrazy, statuetki, patery i misy

Szklane obrazy

Szklane obrazy są ciekawą, niebanalną formą wystroju wnętrz. Wykonywane na zamówienie, nie tylko perfekcyjnie uzupełniają charakter pomieszczenia od strony estetycznej, ale również to pomieszczenie personalizują, wizualizując zainteresowania, preferencje, czy też gust jego użytkowników. 
Obrazy można zamawiać wg projektów własnych, można również je zamówić wg indywidualnych wytycznych obejmujących rozmiar, tematykę, kolorystykę itp. 

Szklane statuetki 

Najczęściej wykonywane są na zamówienie, wówczas ich wielkość i charakter ściśle odpowiadają okolicznościom, które maja upamiętnić. Mogą to być różnego rodzaju jubileusze, konkursy i inne tego typu okazje. 
W ofercie są również statuetki z serii np. szklanych zwierzątek, które moga słuzyc np. jako gadżety upominkowe.

Szklane patery, misy, talerze

Są to wykonywane na zamówienie, w dowolnej kolorystyce i z dowolna fakturą dekoracyjne wyroby ze szkła, które naturalnie mogą spełniać również funkcje użytkowe lub też pamiątkowe.
Kwadratowe salaterki są dostępne w rozmiarach 16, 20 i 28cm, kwadratowe patery - 11, 20, 28 i 37cm, natomiat patery okrągłe mogą mieć średnicę nawet 56cm.

Szklane akcenty 

Unikatowe dekoracje ze szkła fusingowego

Fusing wykorzystuje płaskie szkło wytwarzane przy użyciu różnych technik (walcowane, ciągnione, typu float), co niesie za sobą pewne ograniczenia, ale ma też zalety. Wykorzystywane materiały są dosyć drogie, lecz technologia ich obróbki umożliwia tworzenie wyjątkowych, niepowtarzalnych wyrobów w krótkich seriach.
Sama idea fusingu jest niesłychanie prosta: ułożone na odpowiednich formach ceramicznych bądź metalowych kawałki szkła rozgrzewa się do temperatury ponad 800ºC, w której staje się ono plastyczne, po czym powoli studzi do temperatury pokojowej, dzięki czemu szkło przybiera i „zapamiętuje” kształt formy. W praktyce proces wytwarzania składa się z kilku etapów i wymaga wielu umiejętności. Rozpoczyna się oczywiście od koncepcji, która jest podstawą dla artystów, własnoręcznie wykonujących rzeźbę reliefu w masie gipsowej. Następnie taka gipsowa płaskorzeźba wykorzystywana jest jako wzór do wykonania właściwej formy z ogniotrwałych materiałów. Gdy forma jest gotowa, układa się na niej szklane tafle przycięte do odpowiednich rozmiarów, dodatkowo można zaaplikować odpowiednie do zamierzonego efektu barwniki. Wszystko umieszcza się w piecu i można rozpocząć właściwy proces. Dla każdego produktu opracowywana jest indywidualna krzywa temperatur podgrzewania i studzenia, a całością steruje oczywiście komputer. W konsekwencji szkło przyjmuje kształt płaskorzeźby zgodny z przygotowaną wcześniej formą i kolory zgodne z projektem.
Jak widać, cały proces wymaga sporo ręcznej pracy i jest czasochłonny, nie zniechęca to jednak twórców - przecież efekt będzie wyjątkowy!

© Villa Glass Studio - All Rights Reserved