© Villa Glass Studio - All Rights Reserved

Szklane balustrady,
kabiny prysznicowe, lustra

Piękne szkło użytkowe do każdego wnętrza

Szklane balustrady

Szklane, a dokładniej całoszklane balustrady systematycznie zyskują sobie coraz większą popularność. W pełni spełniają wszelkie wymagania techniczne dotyczące balustrad, a przy tym są niejako "niewidoczne" - nie ograniczają przestrzeni ani światła. 
Wykonuje się je ze szkła podwójnie bezpiecznego, które jest hartowane i laminowane warstwowo jednocześnie. Dzięki hartowaniu takie szkło zyskuje kilkukrotnie większą wytrzymałość, ale nawet w przypadku rozbicia jednej z warstw, druga wciąż stanowi pełne zabezpieczenie. 
Szklane balustrady stosowane są zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz (balkony, balkony francuskie, tarasy), gdzie pozwalają się cieszyć pełnym, niczym nie ograniczanym widokiem otoczenia. Oraz przeciwnie, jeśli zależy nam na zapewnieniu sobie pewnej intymności lub efektownym wyglądzie, można zastosować szkło fusingowe, które nie zabiera światła i może się świetnie komponować z elewacją.

Podstawowe mocowania

Uchwyty punktowe

- mocowanie do powierzchni bocznej 
- dystans 10-50mm od podłoża
- kolor stal nierdzewna lub czarna anoda

Szyna montażowa

- mocowanie do powierzchni bocznej lub górnej
- wysokość szyny - ok. 120mm
- kolor stal nierdzewna lub czarna anoda

Mini słupki mocujące

- mocowanie do powierzchni górnej
- wysokość - ok. 180mm, wyjątkowo 325mm 
- kolor stal nierdzewna lub czarna anoda

Szklane kabiny prysznicowe

Kabiny prysznicowe są dzisiaj naturalnym, niezauważalnym elementem wystroju każdej łazienki. Wykonane ze szkła są estetyczne, trwałe i łatwe do utrzymania w czystości. Wykonane z mosiądzu okucia o przemyślanej konstrukcji (np. zawiasy unoszące otwierane skrzydło drzwiowe) gwarantują długie i wygodne użytkowanie. 
Czyste, przejrzyste szkło nie zmniejsza optycznie wnętrza, co jest szczególnie istotne w przypadku niewielkich łazienek. Z kolei zastosowanie szkła fusingowego pozwala dodatkowe uzyskanie efektu dekoracyjnego w łazience oraz zapewnia pewną intymność osobie korzystającej z kabiny. 

Popularne typy kabin prysznicowych

Jednoelementowe
parawan walk-in lub drzwi
Drzwi z doświetlem
rozwierne lub przesuwne
Narożna, drzwi rozwierne
dwu- lub trzyelementowa
Narożna, drzwi przesuwne
pojedyncze lub podwójne

Podstawowe okucia

Zawiasy unoszone
ściana-szkło
Zawiasy unoszone
szkło-szkło
Szyny do systemów przesuwnych
Pochwyty do drzwi prysznicowych

Lustra

Lustra towarzyszą nam od tysięcy lat. Na początku była to spokojna tafla wody, później wypolerowana blacha, w końcu nauczyliśmy się wykorzystywać szkło z metalicznymi powłokami. 
Dzisiaj otaczają nas wszędzie. Montowane w łazienkach, pokojach, garderobach, sypialniach pozwalają nie tylko zobaczyć własne odbicia, ale również optycznie powiększają wnętrza oraz pozwalają je lepiej doświetlić.
Wycinane na miarę i klejone do ścian stanowią nieodłączny element wystroju wnętrz. 

Szklane wnętrza 

Szkło. Architektoniczne, artystyczne, użytkowe - kolorowe, piękne, zachwycające i... bezpieczne

Na co dzień nie zastanawiamy się z czego wykonane są otaczające nas przedmioty.
Jesteśmy nieświadomi tego, jak wiele ról może odgrywać szkło. Tymczasem w mieszkaniu czy w plenerze, wykorzystanie różnego rodzaju szklanego budulca to już codzienność. Wbrew pozorom, szkło to materiał bezpieczny i trwały, co odzwierciedla się w jego zastosowaniu w najróżniejszych dziedzinach – od niecodziennej architektury i sztuki, aż po elementy życia codziennego. Występuje wiele odmian szkła - jednym z nich jest szkło artystyczne bądź użytkowe, które znajduje zastosowanie głównie w pomieszczeniach mieszkalnych. Mogą to być małe dzieła sztuki, takie jak dekoracyjne szklane obrazy, wazony, świeczniki, patery czy zastawy. Firmy i projektanci specjalizujący się w produkcji szkła, proponują coraz bardziej innowacyjne pomysły. Jedną z metod umożliwiających upiększenie szklanych elementów jest fusing. - Metoda stapiania i łączenia szkła na ręcznie wykonanych formach, pozwała na uzyskiwanie rozmaitych kolorów oraz zestawień i wzorów szklanych, komponujących się z każdym nowoczesnym i najbardziej wymagającym wnętrzem. Niektóre firmy umożliwiają wykonanie indywidualnego zamówienia, według własnego projektu autora lub jego dokładnych wskazówek.
W efekcie powstają jeszcze bardziej oryginalne, budzące emocje wzory na kolorowych taflach szkła. Decydując się na szklaną aranżację czterech kątów, możemy więc pozwolić sobie na zachwycające szklane drzwi czy stolik. Ponadto, funkcjonalne szklane wyroby cieszą się powodzeniem ze względu na wykorzystanie szkła hartowanego, co zwiększa jego wytrzymałość mechaniczną i odporność na zmiany temperatury. Nie powinien dziwić widok ekstrawaganckiego szklanego blatu, fantazyjnej kabiny prysznicowej czy szklanych paneli – ciekawej alternatywy dla tradycyjnych kafelków. W zależności od rodzaju możemy wybrać: szkło piaskowane (matowy, często mleczny wzór), fusingowane, gładkie, kolorowe czy z wymyślnym, jesiennym wzorem.
Szklane elementy we wnętrzach, to przemyślany detal w projektach każdego specjalisty w dziedzinie aranżacji wnętrz. Dzięki swojej specyficznej budowie przepuszczają one światło dzienne, rozjaśniają wnętrza oraz powiększają optycznie każdą przestrzeń. Bardzo praktycznym rozwiązaniem w aranżacjach mieszkań czy domów, są szklane schody i przeszklenia stałe - luksfery lub ściany działowe. W dużych pomieszczeniach często projektuje się ogromne szyby zewnętrzne. Warto pomyśleć więc o wielkich przezroczystych drzwiach tarasowych, otwierających gościom widok z salonu na letni, kwitnący ogród czy zimowy, fascynujący górski krajobraz za oknami. Rozmaite kolory, wzory i kształty szklanych drzwi, mogą stać się główną ozdobą całego salonu oraz obiektem podziwu nie tylko gości ale i przypadkowych przechodniów.

Szkło jest wytrzymałe, nie ma ograniczeń co do kształtu i koloru, a przede wszystkim jest bezpieczne.
Kolejny rodzaj szklanego budulca, to szkło architektoniczne. Znajduje ono zastosowanie w miejscach, w których jest narażone na uszkodzenia. Są to przykładowo pomieszczenia mieszkalne (szklane schody, balustrady czy nawet ściany) czy też miejsca użyteczności publicznej z dużym natężeniem ruchu. Wytrzymałość narażonych elementów zapewnia szkło hartowane, pięciokrotnie trwalsze niż szkło niehartowane. Spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa, a w razie stłuczenia rozpada się na niewielkie kawałki, z tępymi krawędziami, które eliminują ryzyko okaleczenia. Fakt ten jest ważny, jeśli ze szkłem mają doczynienia małe dzieci, uwielbiające beztroskie zabawy w całym mieszkaniu. Chodzenie, czy opieranie się o szklane elementy jest w pełni bezpieczne. Szkło wykorzystywane do produkcji szklanych schodów jest bardzo wytrzymałe. Dodatkowym zabezpieczeniem konstrukcji jest zalaminowana wewnątrz folia. Szklana tafla, zbudowana jest z co najmniej dwóch warstw, co powoduje, że w razie uszkodzenia jednej warstwy, pozostałe zachowują właściwości całej konstrukcji. W rzeczywistości, poza funkcją estetyczną i ozdobną, produkty wykonane ze szkła są również bardzo funkcjonalne i łatwe do utrzymania w czystości. Możemy się nawet spotkać ze specjalną odmianą, tzw. szkła samoczyszczącego, które jak nazwa wskazuje „czyści się samodzielnie". Na jego powierzchnię jest na stałe naniesiona niewidoczna, mineralna substancja. Proces usuwania zanieczyszczeń - w miejscach narażonych na warunki atmosferyczne jak np. balustrady, przeszklenia dachu czy przegrody balkonowe - jest wyjątkowo prosty. Dzieje się to dzięki działaniu promieni UV światła dziennego, które powodują rozkład brudu oraz wody, która następnie spłukuje go z szyb.owolność przy wyborze jego kształtu i koloru.

© Villa Glass Studio - All Rights Reserved