Rycina w Centrum Dziedzictwa Szkła

„W czerwcu 2012 roku, w budynku głównym Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie w Sali konferencyjno-projekcyjnej, firma Villa Glass Studio wykonała w technologii szkła fusingowego panele ścienne wg XVIIw. Ryciny przedstawiającej ręczne formowanie szkła przy piecu hutniczym. Z uwagi na reprezentacyjny charakter tego miejsca szczególnie istotna dla nas była wysoka jakość wykonania.

Na ścianie o wymiarach 8,6m x 4,1m zamontowano 14 szklanych elementów, z którymi dodatkowo łączą się 2 elementy w korytarzu wejściowym.

Realizacja wykonana była w sposób perfekcyjny zarówno od strony artystycznej, jak i technicznej. Charakteryzuje się znakomitym zgraniem poszczególnych tafli szkła ze sobą. Zlecone prace wykonane były w terminie mimo bardzo krótkiego czasu na realizację.

W ciągu pierwszych 4 miesięcy Centrum Dziedzictwa Szkła odwiedziło już 16 000 zwiedzających i zdecydowana większość z nich podziwiając owe dzieło składa wyrazy uznania dla jego twórców. Dlatego ściana z „ryciną” pozostanie żelaznym punktem programu dla wszystkich odwiedzających centrum.

 

W związku z powyższym, wszystkim tym, którym zależy na w pełni profesjonalnym podejściu do zamawiającego, najwyższym poziomie artystycznym połączonym z gruntowną wiedzą techniczną, gorąco polecam firmę Villa Glass Studio.

 

Podpisano: Prezes Zarządu CDS Sp. z o.o., Stefan Dziadosz” - List Referencyjny