Drzwi i przeszklenia:

Zobacz również:

Drzwi fusingowe, wzory indywidualne

Fusingowe drzwi szklane dostępne są również we wzorach niestandardowych, indywidualnych. Może to być projekt stworzony przez architekta/projektanta wnętrz lub też naszych artystów plastyków na podstawie wytycznych przedstawionych przez klienta. Praktycznie nie ma ograniczeń, realizowane są zarówno projekty mniej lub bardziej realistyczne jak i zupełnie abstrakcyjne. Zupełnie dowolna może być też kolorystyka.

Projekt może bazować na rysunku, grafice, zdjęciu, czy też obrazie dawnych artystów – kilka przykładowych realizacji wraz ze wstępnymi projektami zostało przedstawionych na stronie głównej, w części: „Technologia”, jako „Sam zaprojektuj swój wzór”. Reasumując, odwzorować można prawie wszystko, chociaż istotnym ograniczeniem jest tutaj samo szkło. Nie ma więc możliwości wykonania np. drobnych szczegółów, gdyż nie pozwala na to lepkość szkła, nawet w wysokiej temperaturze. Świetnie natomiast prezentują się kompozycje złożone ze stosunkowo dużych elementów, najlepiej o wyrazistych liniach.

Warto dodać, że kompozycja nie musi zamykać się w jednym kawałku szkła. Bardzo efektownie wyglądają np. szklane drzwi wewnętrzne z doświetlami, gdzie jeden wzór „przechodzi” z szyby na szybę stanowiąc w istocie jedną całość. W ten sposób wykonywane są głównie szklane drzwi przesuwne lub wahadłowe.